Eksperymentalne wydanie Dayz 1.17

Share
Z przyjemnością informujemy, że faza eksperymentalna nadchodzącej aktualizacji gry 1.17 już się rozpoczęła i jest już dostępna na Steam i Xbox. Aktualizacja koncentruje się na ułatwieniach dostępu i motywach rzemieślniczych , chociaż w tym artykule omówimy głównie ulepszenia ułatwień dostępu i pozwolimy na samodzielne odkrywanie nowych elementów i funkcji aktualizacji. Jeśli chcesz uzyskać pełną listę dodatków, zmian i poprawek, odwiedź nasze fora, aby uzyskać oficjalne informacje o zmianach.
Jedną z kluczowych części tej aktualizacji jest dodanie nowego schematu sterowania kontrolerem na konsolach. Aby było jasne, nowy schemat jest opcjonalny , ponieważ gracze mogą przełączać się między nowym i starym schematem za pomocą ekranu sterowania. Daje nam to możliwość dostosowania obecnego schematu sterowania bez wymuszania dużych zmian w ramach istniejącego. Oprócz wprowadzenia nowego schematu, zmieniliśmy także samouczek i ekrany sterowania, aby zapewnić prostsze informacje. Będziemy zbierać informacje zwrotne na temat nowego schematu podczas okresów eksperymentalnych i stabilnych oraz oceniać potrzebę dalszych dostosowań w miarę postępów.
Kontynuując temat sterowania, zmieniliśmy sposób działania czułości (teraz wykładnicza zamiast liniowej) i dodaliśmy nowe ustawienia czułości , które pozwalają użytkownikom dostosować czułość wprowadzania w różnych scenariuszach, takich jak celowanie, ruch i sterowanie. Przyjrzeliśmy się również VOIP i dodaliśmy kilka ulepszeń jakości życia do interfejsu użytkownika, takich jak ikony wyświetlane tylko podczas transmisji (przy włączonym nowym trybie aktywacji głosowej), opóźnienie zwolnienia dla trybu „Naciśnij i mów” oraz możliwość aby zmienić odległość VOIP na kontrolerze.
Wprowadziliśmy również zmiany w systemie akcji i ujednolicono sposób, w jaki użytkownik może przełączać się między akcjami o tych samych warunkach początkowych. Odbywa się to teraz, dotykając góra/dół na kółku myszy lub góra/dół na D-pad kontrolera, co sprawia, że ​​przełączanie się między różnymi opcjami jest znacznie szybsze i prostsze. Mówiąc o rzemiośle, dodano kilka nowych przedmiotów do wytworzenia, w tym nowy rodzaj improwizowanego noża, dodatkowe sposoby wytwarzania wariantu kamiennego oraz ogólną redukcję liczby noży dostępnych na świecie.
Jest jeszcze kilka zmian wartych odnotowania. Naczynia kuchenne (w tym stojaki na naczynia) mogą teraz ulegać uszkodzeniom, gdy są używane z upływem czasu, a smalec nie jest już potrzebny do przygotowywania jedzenia. Filtry maski gazowej nie ulegają już zniszczeniu po wyczerpaniu i można je napełnić za pomocą tabletek z węglem drzewnym. Wdrożyliśmy również nowy system uniwersalnych źródeł temperatury, dzięki którym możemy mieć np. latarki zwiększające komfort cieplny postaci. Na koniec, ale na pewno nie mniej ważne, dodaliśmy 3 nowe cywilne rodzaje broni palnej , a także widły i możliwą do wytworzenia włócznię.