DayZ Wiki

Napisz swoją własną historię!

Nie znajdziesz tutaj żadnych codziennych zadań, rankingów czy znaczników jak w typowym MMO. Do dyspozycji dostajesz 230 kilometrową powierzchnie postradzieckiego państwa jaką jest Czarnoruś, która jest  oblegana przez zombie. Twoim jedynym celem jest przetrwanie. Uważaj, Czarnoruś nie wybacza, śmierć jest nie odwracalna, po każdym zgonie zaczniesz od nowa pisać swoją historię.

Spotykaj innych graczy!

Na serwerze w danym momencie może o przetrwanie walczyć nawet 120 innych graczy. Zawieraj znajomości, zaprzyjaźniaj się lub zabijaj bez pytania – Twój wybór. Jeśli uznasz, że gesty w grze nie wystarczą, użyj komunikacji VOIP i komunikuj się z innymi ocalałymi. Pamiętaj, aby zawsze być czujnym i nikomu nie ufać, to pozwoli przetrwać najdłużej, każde spotkanie ma znaczenie.

Liczy się tylko Przetrwanie!

Myślisz, że wystarczy omijać zarażonych? Nic bardziej mylnego. Twoim wrogiem jest również fauna i żywioły. Unikaj drapieżników takich jak niedźwiedzie czy stada wilków. Schroń się przed deszczem, szukaj światła w mroku nocy. Przed tobą do opanowania masa mechanik surwiwalowych związanych z pragnieniem, głodem, temperaturą ciała i nie tylko…

Zbieraj jak najlepsze łupy!

Zwracaj uwagę na stan swojego wyposażenia, zbieraj potrzebne rzeczy i dbaj o to, aby mieć pod ręką zawsze sprawy sprzęt. Naprawiaj uszkodzone przedmioty oraz twórz prowizoryczne rzeczy, który mogą uratować życie. Poluj na cenne zasoby w opustoszałych miastach. Znajdź i napraw samochód, aby ukryć go w zabezpieczonej pułapkami bazie. Skompletuj kombinezon ochronny wraz z maską przeciwgazową i udaj się to skażonej strefy, bo łup wysokiej wartości.

Nie zawahaj się Strzelić!

Strzelanin możesz spodziewać się wszędzie, ale najgroźniejszymi miejscami są obszary militarne, posterunki policji itp. Musisz uważać na bandytów, którzy czyhają na twój ekwipunek. Jedni obawiają się, że to ty otworzyć ogień i strzelają pierwsi, drudzy robią to tylko dla łupów, a jeszcze inni zabijają dla sportu. Musisz nauczyć się wyczuwać sytuację i wiedzieć kiedy odpuścić i uciec.

Zmodowane serwery!

Steam workshop oferuję masę modów do gry, znajdź serwer, który posiada interesujące Cię mody i dołącz do niego. W ten sposób możesz dopasować rozgrywkę w DayZ do swoich upodobań. Tysiące fanowskich funkcji, broni i map.